July 2013

Život za zdí cirkusu 6.

26. july 2013 at 12:52 | PeTiŠka || Pétina |  Život za zdí cirkusu

Třepání a šťouchání. To bylo to, co jej vzbudilo z jeho neplánovaného spánku na lavici. Tom se zmateně rozhlédl a téměř nechápavě pohlédl na svého profesora, který podupával pravou nohou před jeho lavicí a tvářil se opravdu přísně přes jeho malé, kulaté brýle. Tom se narovnal a krátce oplatil pohled svému spolusedícímu, který jej vytrhl z jeho snění.


"Můžete mi říct odpověď?"
"Ehm, jaká byla otázka, pane?" zkusil to Tom a drobně se usmál, ale marně.
"Tu byste možná znal, kdybyste nespal o mé hodině. Tohle už tady nechci vidět," zamračil se na svého studenta a Tom povzdychl, když se odebral zpět ke své katedře bez dalších zbytečných a káravých poznámek. Protřel oči a snažil se odolat dalšímu zdřímnutí, tolik byl unavený. Na obrazu pracoval déle, než si stanovil limit.


"Co jsi proboha dělal v noci?" sykl potichu jeho soused Derik, kontrolujíc vyučujícího, aby to ještě víc nezavařil. "Takhle zařezat jsem tě neviděl, ani nepamatuji. Možná v prváku, kdy jsme měli toho uspávače hadů na angličtinu." Protočil očima pobaveně a Tom se snažil co nejlépe skrýt své zívnutí za dlaní.
"Na něčem jsem pracoval do noci. A taky naši odjížděli velice brzy ráno do města, takže jsem musel matce pomoct se snídaní a vypravením sestry do školy, naspal jsem stěží dvě hodiny."
"Na čem pracuješ?" pozvedl Derik zvídavě obočí a Tom se jen pousmál.
"Kdo se ptá, moc se dozví." Víc z něj dostat nemohl.


Hodina už uběhla téměř bleskově a další následující hodiny podobně. Nikdo nebyl rychleji ze třídy jak Tom, který se nehodlal něčím zdržovat, jen aby mohl spěchat domů a pokračovat ve svém díle. Když kráčel chvatně chodbou k hlavním dveřím s batohem přes jedno rameno, narazil na ředitelku, která jej okamžitě zastavila.


"Pane Trümpere," oslovila jej tiše a využila volné chvíle, kdy studenti ještě pobývali ve třídách. Tom polknul. Tvářila se neutrálně… může mít problém z toho nechtěného spánku o hodině? "Vidím, že máte naspěch, ale pojďte prosím za mnou do kanceláře, je to naléhavé." Stiskla mu lehce loket, což v Tomovi vyvolalo trochu klidu a důvěry. Přikývl jen mlčky a vydal se tedy za ní do její ředitelny.


Blogová změna

18. july 2013 at 21:19 | PeTiŠka || Pétina
Tak, původně byl tento blog založen proto, aby tu měly mé povídky vlastní prostor. Později jsem si z něj udělala blog se vším všudy - deník, obrázky, muzika...a povídky jsou tu opravdu jen minimálně (bohužel mi můj spisovatelský um nechce poslední dobou nějak naskočit). Navíc, když už náhodou sem čténáři zabloudí, nejsou zvědaví na můj všední život a mé občas puberťácké výlevy :) Proto jsem se rozhodla, že tady to ponechám svému původnímu účelu - jen povídkám. Tudíž jsem smazala rubriky, které měly se mnou co dočinění - myslím tím, s mým osobním já, a stává se z něj konečně opravdu povídkový blog s velkým P ! :)

Stejně už jsem měla delší dobu chuť si založit opravdový deníčkový, osobní blog jinde. A tak se stalo :)
Mé vnitřní já můžete najít na adrese: http://petrife.blogspot.cz/ , kde tedy budou články, které se nacházely tu, tam.

Pokusím se zase nahodit nějak to psaní, tak držte palce ! Povídkovému blogu zdar!

Návštěva Drážďan a dny kolem.

9. july 2013 at 21:39 | PeTiŠka || Pétina |  Vlastní rubrika
To už uplynula zase taková doba od toho, co jsem psala denířek? Ten čas letí, až mě to opravdu začíná děsit. Za chvíli už zase půjdu do školy, tentokrát s titulem vysokoškolačky...ani nemrknu, děsivé! :D
Nicméně, na to, jak jsem si neustále stěžovala na zaneprázdněný program na týden, minulý jsem myslela, že se tak trochu už doma zblázním. Nejdříve jsme měli jet s tátou na chatu, tedy od čtvrtka do neděle. Jenže pak jsem měla jet s kamarádkou do Německa, do Drážďan, a to v sobotu...jenže to se nikam nejelo, přesunulo se to na dnešek, takže já jsem sama trávila víkend doma, protože otec byl pryč a mamka měla pátek, sobota, neděle celodenní, tudíž jsme se viděly jen večer a to na chvíli.

Což o to, pátek jsem pojala jako den odpočinkový, že budu doma a nikam nebudu muset. Takže jsem uklízela, vařila, pekla a navíc jsem se pustila zase nějak vášnivě do simíků trojky :D. Ale samozřejmě v sobotu už jsem padala nudou na hubu a nikdo nemohl někam jít. Přítel byl na Moravě, ta byla tam, ta byla tam a ta měla v plánu už tohle...prostě mi štěstí nepřálo a já do neděle prostě byla zavřená doma a dělala to samé dokola - uklízela, vařila, pařila, spala...a dokola! :D

Naštěstí dneškem se to zase obrací. Jsem smrtelně vyčerpaná, lítání a nakupování v Drážďanech je tak vyčerpávající. I když to uteklo strašně rychle ten den, domu jsem přijela absolutně spokojená. Měla jsem dokonce v hlavě seznam, co vše potřebuji nakoupit. No..."potřebuji"...potřebuji z ženského hlediska. :D Jediné, co mne mrzí, že jsem zapomněla si koupit novou naušničku do pupíku na léto...no, tak to nechám na drahé Praze, nějaká eura mi ještě zbyla.

Zítrka a pozítří musím zase do práce, přičemž zítra poletím ještě po šichtě do restaurace, kde budeme slavit tátovy narozeniny. Né, že bych si stěžovala, jsem ráda, že to začínám mít zase hektické ty dny. V pátek budu trávit čas kadeřnickou vlnou, kdy mne má milovaná přijde barvit a stříhat, tak budu jako nová zase jednou :D. A v sobotu mě čeká sraz, následně u mne bude spát přítel, když naši odjíždí na chatu. Juchuchu, už aby tady ten víkend byl :))
A !!! Musím zase psát, už mě zase svrbí ruce po nějakém tom dílu z povídek. Takže doufám ve štěstí příští týden (Oh, inspirace, nechť, ať mě doprovázíš!)

a tradičně zase nějaké dokumentární fotečky (něco pro Sáááááájooooušéééééé :D)

Ladybox - dobrá volba nebo ne?

6. july 2013 at 11:27 | PeTiŠka || Pétina |  Vlastní rubrika

Jsem od včerejšího dopoledne celkem nadšená. Už jsem o Ladyboxu četla na mnoho blozích, ale netušila jsem, jak se k němu dostat (a samozřejmě mě nenapadlo logicky zadat do vyhledávače Ladybox -_-). Nicméně včera jsem na stránku přes facebook narazila a hned jsem si projížděla jednotlivé rubriky a především ukázky z předchozích edic tohoto boxu. A světe div se, já jsem se proto nadchla. Jasně, že v každému boxu se najde něco, co je zbytečné, nebo nepotřebné, ale já jsem člověk, co se nadchne pro každou maličkost a najde pro ní využití.

Co mě potěšilo bylo to, že se tam nachází především plno výrobků pro pleť - na její regeneraci, rozjasnění atd. Jelikož sama prostě jen tak do drogérie nepůjdu, abych vyhledávala nějaké speciání přípravky, rozhodla jsem se, že tohle bude i s překvapením dobrá volba. Líbí se mi ten fakt, že nevíte, co se v tom bude skrývat za přípravky. Tak jsem neodolala a včera si objednala svůj první Ladybox. Když budu spokojená a splní to má očekávání, předplatím si jej na čtvrt roku. Doporučuji prolézt si tu stránku, kouknout se, co za značky a výrobky má tato "akce" pod sebou a třeba to na Vás taky udělá dojem.

Já osobně už se nemůžu na balíček dočkat! :)

o.9 Animations of love

5. july 2013 at 0:17 | PeTiŠka || Pétina
Trošku zamilované téma, jelikož se sama nacházím posledních pár dnů v této eufórii.
Hned se na ně kouká lépe :))
(jo, no...a některé jsou s lehce erotickým nádechem :D)4.7. - favourite song

4. july 2013 at 9:03 | PeTiŠka || Pétina
Další článek bych ráda věnovala opět hudbě, kterou jsem si v posledních dnech celkem oblíbila. Ať už se jedná o starší, či novější písničky. Je pravda, že nějaké se mi oposlouchaly rychle, některé stále jedou, nicméně natloukaly se mi do Ipodu v poslední době tyto:

bezkonkurenční, poslouchám jí už asi dva týdny dokola :)