March 2013

The best of 'And baby makes three'

30. march 2013 at 19:21 | PeTiŠka || Pétina |  Vlastní rubrika

. . . nevím proč, ale rozhodla jsem se udělat takový neobvyklý článek, který bude obsahovat části dvouřadové povídky Makes three a And baby...tudíš dohromady 'And baby makes three'. Protože kolikrát to čtu, jsou tam vtipné prvky, u kterých se prostě chtě-nechtě musím smát a nemám se o to s kým podělit, tak to zkusím prostě tady a něco málo z povídky vytáhnu. Protivný a těhotný Bill, zoufalý a vynervovaný Tom a nakonec i malá, věčně vysmátá Zoe dělají své. :D
Není to nějak seřazené podle dílů, takže pod perexem to, co dělá tu povídku tak skvělou! :))


28.3. - aneb stále ještě žiju :-)

28. march 2013 at 11:29 | PeTiŠka || Pétina |  Moje rubrika
Mám po dlouhé době chuť se zase trochu vypsat a celkově tak nějak si zablogovat, když už mám ty prázdniny, nádherně znějící volno. Mám takový pocit, že tak před týdnem - týdnem a půl už mi začalo opravdu hořet u zadku, takže konečně (konečně - to díky mé lhostejnosti a lenosti vůči škole :D) začínám na sobě makat, sedím nad učením, dělám práce a podobně. Třeba v úterý jsme psali přípustný test z češtiny, na který jsem se učila do jedné hodiny ráno, usnula jsem ve dvě, vstávala v 6 a celý den jsem byla jak chodící mrtvola. Nevím, co opravdu budu dělat, až začne to opravdové předmaturitní vytížení, ale optimistické je, že ta čeština snad dopadne dobře (alespoň mám dobrý pocit). Uf.

Ale pryč od školy, proč bych se o ní měla bavit, když mi právě začínají kratší, ale přesto hodící se prázdniny?
Včera jsem je tak trochu zahájila trávením času s mou nejlepší kamarádkou, po dlouhé době, která u nás nakonec spala. Rozložily jsme si postel, vzaly křupky, pití a pustily si Asterixe a Obelixe. V půl 11 už jsme byly naprosto tuhé a ještě jsme si říkaly, jak moc to s námi je špatné, když většinouv našem věku holky odchází kolem 11 hodiny večer na pořádné kalby/pařby/párty/priváty. . a my se těšíme z toho, že můžeme ležet pod peřinou, kecat, koukat na filmy a žrát (ano, ne jíst, opravdu žrát v našem případě :D). Možná už vážně stárneme, nebo jsme nějak psychicky narušené? Co víme. :D
Dneska mám v plánu opravdu, ale opravdu pořádně uklízet. Už jsem začala a srovnávám vše ve skříni (a už popravdě nemůžu!). Co jsme poslední dobou měla na programu jen dělat něco do školy, neměla jsem vůbec čas na uklízení, takže si dokážete představit, jak to tu vypadalo - a ještě tak trochu vypadá. Můj koš připomínal spíš jednu velkou hromadu papírů, obalů a...mlčim, zněla bych vážně nepořádně. :D Takže koukám na 'Dokonalý chlap - Pan Božský' a gruntuji.
Stejně mě ale čeká po většinu práznin učení. A to na další přípustný test z literatury - moc se netěším, upřímně.

Takže dnešek si dělám 'odpočinkový' den, kdy budu uklízet, pak možná trošičku (ale to spíš ne) budu psát, případně číst milované Makes Three, které mi poslední dobou dost pomáhá v odreágování se. Vždycky, když si uvědomím, že jakmile dodělám něco do školy a budu is moct přečíst alespoň kousek povídky s plynatým Billem, musím se usmát.
To mi připomíná, že se mi zdál absolutně šílený sen. Byla to nějaká menší hala s programem, kde nakonci měla výstup dvojčata - zpívala (oba, i Bill i Tom ! :D) a nakonec oznámili, že se kapela rozpadá, že mají přítelkyně a oba si je tam přivedli. Tomova byla docela pěkná a drobná blondýnka, zato Billova taková..vysoká, ošklivá bruneta, která vypadala tak na 30 a měla všude beďary. A taky brýle. Br, docela psycho sen, jsem ráda, že jsem se probudila :D.

No, ale už kecám z cesty. Můj pes si začíná dělat pelech z mých triček rozházených na zemi a čekajících na to, až sje srovnám a dám zpět do skříne. To není dobré, letím pokračovat, nebo z toho budu mít chlupaté a absolutně zmačkané cosi. :D Chudinka můj Nyze nad počítačem, protáčí nad tím sám očima :D. Tak mějte pěkné prázdniny, nějaké fotky pod perexem z posledních dnů :)


Po dlouhé době zase malá hudební hitparáda

17. march 2013 at 11:29 | PeTiŠka || Pétina
Po dlouhé době se tu opět hlásím s článkem, který bude na téma hudba. Takže zase menší shrnutí toho, co poslední dobou nejraději poslouchám, ať už je to starší písnička nebo novější. (:

rozhodně č. 1 ! :)