May 2012

Kay One - Prince of Belvedair

30. may 2012 at 20:54 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D
Díky tomu, že jsem ho znala původně jen díky spolupráci s Anisem, neměla jsem tušení ohledně jeho sólové dráhy. Brouzdala jsem po obrázíchc na tumblr. com a narazila na Kayovo video novější písničky nazpívané společně s Emorym (konrétně Rain on you) a nevěřila jsem, co to vlastně Kay za styl hudby upřednosňuje. Proč jsem byla na pochybách? Protože v tom klipu zní naprosto jinak, než když zpívá duety s Bushidem. Je to prostě pohádka úplně o něčem jiném, než jsem zvyklá. Ze zvědavosti jsem si stáhla jeho nejnovější cédéčko (a to právě Prince of Belvedair) a opravdu jsem zírala s otevřenou pusou - jeho písničky jsou jeden skvost za druhým. Žádný tvrdý rap, který praktikuje s Bushidem (po shlédnutí a poslechnutí cédéčka jsem narazila právě i na dvě, kde měl ještě duetko s Buem a opravdu Vám přísahám, že je to rozdíl!). Bojím se říct, že tenhle 'týpek' mi zalezl pod kůži zřejmě mnohem víc než Bushido s jeho na mne až moc drsnou stylizací hudby.

Nicméně, Kaye (a především jeho hlas!) jsem si zamilovala téměř okamžitě. Zatím mám sicé stáhnuté jen jedno ubohé cédéčko, ale to brzo napravím, jen si chci zatím do syta užít tohohle skvostu. Tolik mě okouzlil, že to ani popsat už nevím :) Pokud upřednostňujete takový ten popík mixlý s nějakým tím decentním repem, neváhajte a stáhněte si ho, neprohloupíte! (a teď zním jako z nějaké reklamy, co? "zavolejte ihned a poštovné bude zdarma! :D)


Tady jsou moji favority z CD:


(že já rovnou nenapsala, že skoro celé cédé mi sedí :D)

What doesn't kill you makes you stronger

25. may 2012 at 19:05 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D |  What doesn't kill you, makes you stronger
. . .miluju, když mě najednou pohltí múza ve velkém a sepíšu něco, z čeho mám dobrý pocit. Měla jsem nápad v hlavě, jen jsem se musela kopnout do toho, abych ho zepsala. A tak vzniklo něco ne zrovna optimistického. Billshido, ala jednodílka;)"No tak, Anisi, co se děje?" zachmuřil se chlapec a s blaženým výrazem přežvýknul kus masa. Nacházeli se v centru města Berlín, konkrétně v jedné bohaté části, aneb jak jí nazývali obyvatelé standartní úrovně, "oblast snobů, kteří nemají hluboko do kapsy". Vyhlášená restaurace, kde tříchodové menu stálo přibližně stejně jako koupě podkrovního bytu, se jmenovala "Habibi", což po Anisově vysvětlení se Bill dozvěděl, že v překladu to znamená "Miláček". Sice mu název připadal poněkud infantilní, ale vařili tu přímo božsky. A taky se rozhodl, že v nejněžnějších chvílích bude Anise takto oslovovat.

"Musí se hned něco dít? Chtěl jsem nám jen zařídit hezký den." Povzdychnul Anis, ale usmál se. Bill pochybovačně nakrčil obočí a vložil do úst další sousto.

"Jási toho vážím, jsem nadšený a na večer už si plánuju akt, kterým ti poděkuju i beze slov. Ale stačilo by mi, kdyby si mě vzal třeba jen na tenhle skvělý, úžasný, nechutně drahý, ale přesto bezkonkurenční oběd. Ale od rána jsme stihli zajít do národního muzea, vzal si mne do Zoo, stihli jsme premiéru Avengeres a to jsou teprve tři hodiny odpoledne.Co bude následovat po obědě?" pozvednul ležérně obočí a sledoval svého partnera, který se rýpal vidličkou ve své porci.


Vše se točí kolem maturit!

24. may 2012 at 14:27 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D |  Vlastní rubrika
Opět změna designu (jsem strašná). Ale byla to rychlovka a chtěla jsem něco odlehčujícího.
Omlouvám se za delší nečinnost, nebyla a možná ještě trochu není nálada. Máme sice volnější týden teď kvůli maturitám, ale možná o to víc jsem líná něco dělat (konrétně blogařit) :D
Idola jsem měla už téměř dopsaného - druhou část, ale netuším jak, náhle se mi smazala z počítače. Celá povídka, aniž bychh stačila mrknout. Chtěla jsem ji dopsat a najednou čau, nikde nic. Takže to nejdřív musím pořádně rozdýchat, protože jsem z toho byla nadšená a líbilo se mi, jak jsem druhou část pojala a ono to prostě zmizí. Gr. Snad to brzy vstřebám a zkusím to na podruhé.

Jinak k maturitám? Dneska jsem byla místo návštěvy technickéhho muzea se podívat na průběh maturit našich letošníchh maturantů. Sledovala jsem češtinu, matiku, dějepis, angličtinu, kousek němčiny a kupodivu musim říct, že něco mě ani tak moc neděsilo, ale u něčeho jsem málem zkolabovala nebo měla chuť se rozbrečet místo dotyčných maturantů (přesto, že jsem jen sledovala zkoušení jsem byla vyklepaná jak ratlík :D). Ale jak říkám, něco mi nepřišlo tak strašné, jen jsem soucítila, když jsem vyděla vyklepané studenty. Br. Zítra ještě půjdu obhlídnout místo vyučování zeměpis a společenské vědy - předměty o kterých uvažuji, že z nich budu maturovat :)

No a do menu jsem si přidala svůj seznam literátních děl, které musim přečíst do maturity jakožto povinnou četbu. Něco už mám za sebou, postupně si to budu škrtat (jde o takový můj malý přehled), něco ještě možná zaměním, uvidím.

Když tak přemýšlím, za rok to se mnou asi šlehne, k čertu s tím, kdo nějakou zpropadenou maturitu vymyslel - to je pouze na naprosté pomačkání a zdemolování mých malinkýchh nervíčků :D Ale pamatujme jedno - What doesn't kill you, makes you stronger!


Strange season. .

21. may 2012 at 15:39 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D |  Vlastní rubrika
. . .moje nálada poslední dobou je jako posazená na houpačku. Chvíli se cítím být nahoře, plná elánu, srším optimismem a nic mě netíží - a pak najednou ze dne na den se cítím příšerně (to je ten dopad na zem). Víkend jsem přežila v klidu v relativně slušné a veselé náladě, dneska mám chuť zalézt do postele, ignorovat svět a počkat, až to ze mě opadne.

Od rána se táhnu jak stín. Unavená, rozbolavělá, slava mě zlobí - po shrhnutí absolutně nepoužitelná. Všechno mě akorát rozčílí. Co to je zase za výlev? Chci, aby odešel. Chci být sama a chci si z toho odpočinout. Jestli se venku pořádně zatáhne (zatím to tak vypadá), kašli na povinnosti a jdu ulehnout. Večer můžete možná čekat druhou část Idola. Možná.


Hokejové nadšení vrcholí!

18. may 2012 at 14:49 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D |  Vlastní rubrika
...a je to tu, konečně začíná ta pravá, adrinalinem nabitá hokejová atmosféra, na kterou jsem se těšila nejvíce! I když jsem myslela, že včerejší zápas se Švédama pro nás bude těžký a bude lepší počítat is prohhhrou, byla jsem nesmírně nadšená, když jsme zvítězili! Konečně začne ta správná rivalita mezi nejlepšími tými letošního mistrovství - ČESKO, Slovensko, Finsko a Rusko.

To, že jsme postoupili do semifinále nám vlastně poskytnul pan Michálek, který v poslední půl minutě dal opravdu potlesku-hodný gól. Svůj včerejší den jsem tak trávila s lidmi na Staromáku, v oklopení opilých a rozvášnených fanoušků, přesto jsem si to náramně užila a emoce mě doslova dusily každou vteřinou víc a víc. Poslední minuty za vyrovnaného stavu a já se (bez přehánění!) klepala jako ratlík, ruce se mi třásly, sotva jsem se udržela na nohou, měla jsem knedlík v krku a dělalo se mi chvílema až mdlo - a to všechno prosím jen kvůli jednomu hokejovému zápasu! (Opravdu netuším, jak budu vypadat příští rok u maturity :D). Strašné, ale po 12 letech jsme nepustili MY Švédy do semifinále. . my jsme to prolomili a po dvanácti letech jedou domu už před semifinálem. A nás tak může čekat v sobotu duel se Slováky o postup do finále. Věřím naším kluků, i když Slováci mají letos taky skvělý a výkonný tým. Jestli jsme ale zvládli Švédsko, zvládneme už všechny, jdeme si pro zlato! ^^


Tady ještě ten krásný rozhodující gól Milana Michálka. Koukám už na to po stý a pokaždé, když slyšim Zárubovo 'Góóóóóóóóól!!!" se ve mě zdvihne vlna nadšení. Bože, z toho křičení včera mám ještě teď trochu 'nakřáplé' hlasivky :D. Nádhera, tohle je výstup letošních mistrů!
Dost váhám, jestli nejít zítra opět na Staromák. Proti těm našim 'bratrům' to bude ještě zajímavé!:)

A ještě něco na pobavení z dílny známé komické dvojky Mareše a Hezuckýho. Je to záznam z minulého roku tedy,ale myslim, že to stejně stojí za to, mě to pobavilo dostatečně :D
Švédská sestava :D

A mimoto, začíná se nám spamovat seznam samýma pěknýma článkama! Četlajsem s úsměvem na tváři ve škole:
Fiasko a propadák. Naše hvězdy se navzájem pozhasínaly, kroutí hlavou Švédové
pak tady: Kovář po vítězství nad Švédskem: Přesně o takovém zápase jsem jako kluk snil

...věřte nebo ne, těma článkama jsem se zabavila na celou jednu vyučovací hodinu! :D

My idol number 89 1/2

15. may 2012 at 13:32 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D
:)


Chlapec stál mezi dvěma ne zrovna útlými muži. Oba svírali v ruce nejméně 10. kelímek plný piva a rozrušeně pokřikovali do éteru. Tohle nebylo zrovna dobré místo, kam si mohl stoupnout, ale přesně odsud měl skvělý výhled na ledovou plochu, která se rozprostírala před ním. Momentálně zela prázdnotou, protože hráči byli stažení po křídlech hrací plochy, to kvůli posledním plánům taktik na vítězství.Opět jednou zase tlachy. . .

15. may 2012 at 11:44 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D |  Vlastní rubrika
Opět je tu pozměněný design (mě prostě jeden baví chvíli, za to nemůžu!). Není z mé dílny, je opět od Eruin, která má prostě ty designy obdivuhodný, že jsem neodolala. A je tu hlavně z toho důvodu, že jsem se asi dvě hodiny patlala s novým, vlastním designem trochu veselejších barev, ale ve finále se mi to nepodařilo nastavit a vypadalo to. . hrozně tuctově, neupraveně a amatérsky. A jakmile to prostě není podle mých představ, nemá to tu co pohledávat vůbec!
Tenhle se mi zdál pěkný a tématický, protože v záhlaví jsou dva cicmající se vílí chlapečci (nebo alespoň doufám, že to jsou chlapečci! :D). Takže vyhrál a já si tak osvojila něčí design:)

Ani nejsem dneska ve škole, měla jsem sice od desíti dneska, ale budík se spiknul a odmítnul mě probudit - jednoduše se mi v noci vybil, že ano. Takže jsem si přispala ještě poněkud více, vstávala jsem před desátou a usoudila jsem, že když už budu mít omluvenku, proflákám dneska den (já jsem hhrozný chuligán, áno, áno!). Občas prostě neodoláte. Tak tu sedím, blogařím.

Včera jsem byla po 2 týdnech na chirurgii, kde mi tedy laskavě řekli, že mám ten loket zlomený (už to upřímně nebolí, pokud nezvedám těžké předměty nebo tu ruku nezatěžuju nějak více. Problém je, že to nemůžu vůbec dopnout. . ale tak detail.). To je hezké, ale ještě mi to říkali tak vyčítavě, jako kdybych si na to měla za těch 14 dní přijít sama? Pardon, nejsem odborník. Nejdříve mi hrozili sádrou, ale nakonec mi nechali jakýsi ten nesmysl, který mi drží ruku v klidu a v pravém úhlu. A tak musím s tím nesmyslem šaškařit zase další 2 týdny. To je radost, zkoušky z autoškoly si možná stihnu udělat do maturity (pf!).

Poslední věc se týká povídek. Dávám si načas, přesto, že chci psát. O víkendu jsem měla v plánu napsat další díl Billshida, pak napsat jednodílku twincestní, kterou mám v hlavě už delší dobu (na téma hokej!!! :D), odepsat Lenně na naší troječku. Udělala jsem velký prd, prostě jsem se k tomu nedokopala! Nevím, co mě drží, ale nenapsala jsem ani píď. TeĎ toho lituju, protože bych psala jak divá, ale nemůžu - to kvůli testům do školy a učení :/ Jak zákon schválnosti, máte náladu psát akorát v době, kdy prostě nemůžete. To na sobě ale pozoruju už delší dobu. No, tak snad do konce týdne už konečně něco sesmolím, protože musím a protože chci!

Kaulitz support czech hockey team!

13. may 2012 at 18:43 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D
Moje první montáž vůbec :D chtěla jsem sesmolit něco rychlého ve své hokejové náladě.
Bohužel utkání proti Rusům nedopadlo zrovna růžově, ale co, my jim to vrátíme ve čtvrtfinále! :)
Nicméně, zde je moje trochu humorná zmiňovaná montáž :D


o.2 várka animací

13. may 2012 at 12:57 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D
. . .nějak se stalo mojí oblibou hledat twincestní obrázky a montáže :D
Takže další várka:Griffinovi (Family Guy) !

12. may 2012 at 16:22 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D
. . upřednostňuji spíš Simpsonovi, ale nedavno jsem nrazila na youtube na pár vtipných scének z Graffinů. Zjistila jsem, že někoho tenhle humor moc nechytá . . .uznávám, že mě samotné tyhle seriály a smysly humoru přijdou trošku jednoduché, primitivní, ale abych byla upřímná, nevadí mi to a já z toho mám kolikrát druhé Vánoce. Při sebemenším vtipu, třeba :D
Takže pár momentů, teré mě pobavily!
Tak třeba mami se stává mou každodenní radostí pro den :D
Btw. když se dneska přemlouvim, mohla bych zveřejnit dneska kolem večera (spíš půlnoci) další díl YHMDIYA. Chci to psát už od rána, ale pořád se k tomu nemůžu dokopat. Strašné!Nickelback - Lullaby

11. may 2012 at 22:12 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D
. . .písnička, co mi asi jako jedná za poslední dobu sebrala dech. Nádherná písnička melodicky a především nádhernej klip, z kterýho (přiznávám se dobrovolně) mám vždycky slzy v očích, i když na to třeba budu koukat po 100. Tuhle kapelu mám obzvlášť ráda. . .přijdou mi trochu, že mají vlastní, osobitý styl a dost působivý. Takže oni mají ode mne palec nahoru, především s tímhle klipem, který mi od včerejška hraje ve sluchátkách pořád <3


Beloves - by ???

9. may 2012 at 17:26 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D
Bohužel jsem autorku jaksi nemohla vyčíst z toho!
Chtěla jsem zanechat autorská práva, ale když to jinak nejde! :D
Ten název jsem si taky musela tak trochu vymyslet sama, netušila jsem jaký je pravý:)
Ale tohle patří mezi mé nejoblíbenější díla vůbec >:-)
A radši pod perex ;D


Ostatní

9. may 2012 at 17:20 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D

Vlastní rubrika

9. may 2012 at 17:12 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D |  Vlastní rubrika

Fantazie

9. may 2012 at 17:02 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D |  Fantazie

· TWINCEST

· BILLSHIDO

· OSTATNÍ


Pár aktuálních hudebních favoritů

6. may 2012 at 19:09 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D
Nechala jsem se inspirovat od miláčka Saline.A a řekla jsem si, že utvořím takovou svou malou hitparádu písniček, které mi hrají v uších poslední dobou nejčastěji. Některé jsem tu zveřejňovala individuálně, tak tady udělám menší žebříček. Nedivte se, že najdete několik různých žánrů - já jsem osoba, co poslouchá všechno to, co se zalíbí (i když se spíš přikláním k tomu rocku). Takže tady pár oblíbenců ;) Není to řazeno dle oblíbenosti, ale jak jsem to prostě vložila :)

Celeste Buckingham - Nobody knows
Mohla bych jí upřímně poslouchat pořád <3


H-O-C-K-E-Y ! ! !

4. may 2012 at 17:37 | PeTiŠka || Pétina - aneb říkejte mi jak chcete :D |  Moje rubrika
Málo z okolí ví, že patřím mezi hokejové nadšence, ba i si troufnu říct- maniaky:D Netrpělivě jsem odpočítávala dny do zahájení letošního mistrovství v ledním hokeji a tak je to konečně tady, s dresem sedím u televize a ač jsme teprve na začátku, prožívám každou minutu zápasu s Dánskem!
Těžko říct, jak nebo co se do mě muselo vecpat, že jsem hokej začala takhle zbožňovat- určitě to bude převážně zásluha táty, který jako každý správný chlap hokeji fandí a prožívá ho (jako malá jsem nikdy nechápala, co na tom má. Akorát jsem vždycky brečela mámě v klídě kvůli úleku, který jsem vždycky obdržela s každým tátovým rozvášněným povykem při zápase :D). Pevně doufám, že se naši kluci dostanou alespoň do finálních zápasů, protože miluju, když můžu navlíknout dres, popadnout vlajku, počmárat si obličej národními barvami a vyrazit na Staromák fandit, do té nepřekonatelné atmosféry plné českých fanoušků a povyků. Minulý rok jsem tam trávila každý vysílaný zápas společně ještě s partou přátel:)

Co víc psát, hlavně jsem tímto článkem chtěla popřát ČESKÉMU TÝMU hodně zdaru, úspěchů, síly a snad pojedeme pro tu ZLATOU! (už kvůli třem hrdinům, kteří zahynuli v letadle - Vašíček, Marek, Rachůnek. Alespoň pro ně!)


A má oblíbená hokejová :)