January 2012

Semisonic - Closing time

29. january 2012 at 12:00 | PeTiŠka
Nádherná písnička. Objevila se ve filmu Kamarád taky rád, na který udělám asi recenzi jako první film do nové rubriky:)


After the rain 1. část

28. january 2012 at 19:00 | PeTiŠka

"Kaulitz Tom?" zahuhlal tlustý a už od pohledu nepříjemný policista. Přes mříže podával mladému chlapci jakýsi papír.
"Ano?" Tom převzal papír, který mu polda podával a četl si rozhodnutí. "Propuštěn pouze v případě zaplaceni pokuty 500 euro nebo odpracováni osmdesáti hodin veřejných prací? Děláte si srandu? Já u sebe teď pět set euro nemam." Tom si připadal zoufalý. Tohle se nemělo stát. Neměli ho přistihnout a neměli ho zatknout. Každý v tomhle městě dealuje minimálně trávu, tohle nebylo fér. On to dělal pro svého brášku, aby se uživili, ale musel přiznat, ze Bill byl velmi dobrá hospodyňka, takže vždycky z toho, co prodal nebo někde ukradl ještě trocha zbylo, takže se vůbec neměli špatně. Stejně ho to ale sralo. Pět set euro byla pálka. Místo toho mohl Billovi koupit novou mikinu, boty i tričko s kalhoty.


Nový design (opět) :)

28. january 2012 at 18:00 | PeTiŠka |  Moje rubrika

Takže po dlouhé době zase nějaká aktivita :D (ta škola je opravdu dost, dost odrazující!) Ale přeci. Dneska jsem ve volné chvilce dostala chuť udělat zase nová design a představa se mi mihla v hlavě hned, takže jsem se do toho pustila. Já si akorát neumim moc pohrát s tém menu, takže mi to přijde takové ošizené, ale co už, snad to tu nějakou chvíli vydrží. Nebo se jednoduše nafouknu a udělám do týdne nějaký jiný design, jednoduché. :)

Na dnešek jsem předpřipravila další kousek Heart of the world a možná, pokud se mi to podaří přeložit, v sedm zveřejním první část naší jednodílky s Lenn. Ale jen možná, mám toho opraveného ještě málo. Trošku jsem rozpochodovala Magica, takže pokud se slečna přidá, mohl by tu být brzy i další díl toho. Takže na tenhle víkend to tu opět trochu oživím. Však jsou za chvíli jarní prázdniny (o vysvědčení budu radši mlčet) a času a nálady bude mnohem víc;)


After the rain - banner

22. january 2012 at 12:07 | PeTiŠka
Juchů! Zrodila se nová povídka, 'kratičká' jednodílná:) Spíše tedy posloužila k tomu ,aby jsme se s Lenn vybily z naší úchylný fantazie, protože mezitím už nějaký ten pátek píšeme vícedílku - tu na téma HP, a tam se jede pěkně pomalu, plynulý děj a už máme asi 8 dílů a žádný sex. A ani ten jen tak nebude v dohledu, takže chápejte, potřebovaly jsem si tímhel směrem ulevit:D
A tak vzniklo menší téma (náhoda, že nás napadlo obě stejné), a pomalu finišujeme. Je to v podstatě jen a jen o sexu, ale musím uznat ,že teď je to nějaký moc procítěný. Alespoň já mám takový pocit, že nějak moc přehánim s tím vcítěním se :D hahaha. no uvidíme, jaký bude ohlas.

No a k banneru - ten dělala Lenn sama, já sem jen vybrala mezi dvěma montážemi, který chtěla použít a jinak je to celá její zásluha:) Pěkné, že? Já si myslím. Ta montář je od Aliss-R-Aleman, která sama dala Lenně povolení k použití, takže k žádnému kradení tu nedošlo:D No a jestli se poštěstí, tak bych tu mohla dát do týdne první část zmiňonané povídky:))


Nickelback - When we stand together

20. january 2012 at 20:00 | PeTiŠka
Ke skupině Nickelback nějak nelnu. Není to zrovna přímo můj vkus, ale občas se mi od nich něco zlíbí a poslouchám. Je toho tedy minimum, ale přeci. No a tahle písnička mě chytla, je taková pěkná, odreágující. Melodická a já nevim co ještě všechno:D. Prostě má u mě plus! :)


'Šikmá věž v Pise' :D

15. january 2012 at 13:14 | PeTiŠka
Jen malý článeček o tom, co mě dneska trochu pobavilo, když jsem zapnula odpoledne notes:D
Co si budeme namlouvat, Tomovi vtipy už jsou zvykem - občas zaperlí, občas to trošku vyzní trapně:D Ale tak to se stává normálně všem, ne? Ale tohle řekl dobře vtipně, neodpustil si.

Nicméně, vidím v tom přílišný twincest? (!). No jo, to by mi šlo:D Jak Tom pěkně mluví o Billově 'Eiffelovce' jako by to viděl denně a ještě to završila dokonale Billova reakce typu: 'jak to můžeš říct, když to máš na táce denně a teď si stěžuješ?!' :D Nic, no, jen menší výplod dneška:D


Lizz': @Bille, menší, než tvoje vlastní Eiffelovka? Héhé =D
Tom: @Lizz': Bill má "šikmou věž v Pise," která není ani z poloviny tak velká jako Eiffelovka ;) haha…To je jediná věc, kterou dvojčata nemají společnou!!!
Bill: Cože???? O čem to všichni mluvíte…@Tom: Děláš si ze mě srandu.. ?!!!
:D

Muse - Black hole supermassive

13. january 2012 at 13:00 | PeTiŠka
Dost známá písnička. Samozřejmě asi díky Stmívání. Zazní u jedé z nejlepších scén filmu - při hře baseballu :)
Designy na přání

8. january 2012 at 17:36 | PeTiŠka
Rozhodla jsem se nabídnout tomu, kdo by měl zájem, udělat designy.
Ve svém volném čase bych určitě nějaký udělala, jen potřebuji zájemce.
Takže pokud bys měl/a zájem, určitě napiš tady dolu do komentářů:)
Asi bych chtěla vědět akorát pár faktů:

1) Barvy představovaného designu (odstíny)
2) Téma designů (jako třeba nějaký konrétní film, nebo osoby)
3) Název blogu a případně nějaké vedleší požadavky.

Design bych se pokusila udělat co nejdříve, nejdýl do týdne. Nemějte ostych a pokud vás třeba moje grafika (můj blog) designově zaujal a chtěli by jste něco podobného, prostě napiště:) Nejsem nějaký extra profík, ale řekla bych, že už jisté zkušenosti mám:)

Simple plan - Astronaut

8. january 2012 at 12:00 | PeTiŠka
Téhle písničky se pořád nemůžu nabažit. Už dobré dva měsíce. Je nádherná, nevím, co víc k ní bych mohla říct. Simple plan patří všeobecně k mým nejoblíbenějším kapelám. Strašně mě mrzí, že jsem prošvihla jejich koncert tady v Praze, který nebyl zas tak nedavno:(. Nevadí, příště. Nicméně celé to jejich nové cédéčko stojí opravdu za to si poslechnout, já mu dávám 4,5 hvězdiček z 5! ^^


Katy Perry FAIL

7. january 2012 at 15:00 | PeTiŠka
Mě Katy Perry nějak osobně nevadí, je pro mě vlastně jen interpret, od kterého se mi nějaké písničky líbí a poslechnu si je ráda. Hrnuto, podtrženo - neřeším jí nějak drasticky.

Ovšem vím, že si kolikrát s nadšením rýpla do kluků z TH a bez výčitek, že stojí kousek od ní a ona to mikrofonem rozhlašuje do okolí. Já jsem osoba nervní, asi bych jí potom něco řekla, když by sestoupila, ale nejspíš to vzali kluci v pohodě - ignor, kravka a jedna velká tečka za tím vším. Když to někoho baví, mávnout nad tim rukou a zasmát se, ono ho to pak přejde. Ale to už odbočuji.

Proto se ani vlastně nedivím, že Tom se musel o tohle video v App podělit a myslím, že bych dokázala i vsadit svůj vlastní krk na to, že se u toho museli s bratrem zasmát. Ne-li padnout do záchvatu krutého, pomstichtivého smíchu:D Bůh ví, já se pouze domnívám. Tohle se slečně trochu nepovedlo, je to asi trapné a otázkou je, jestli to není na playback celé, než jen ta flétna. Další otázka, která bude muset lítat v vzduchu nezodpovězená. Nevadí, musím uznat, že jsem se taky pobavila nad tím videem, snad jí to neodradilo nějaké fanoušky. Ale asi ne:). . . nikdy nevíte, co může přijít během pár minut. Ehm, nebo i vteřin.

5. january 2012 at 12:02 | PeTiŠka |  Moje rubrika
"Vlastní bolest hlavy začíná po výše uvedených příznacích, může přijít i náhle bez jakéhokoliv varování. Bolest hlavy při migréně je obvykle střední až velmi silná, intenzivní, krutá. Jen u menší části pacientů je mírná. Charakterem je ostrá, pulsující, zhoršuje se tělesnou námahou"
= migréna!
Včera, když jsem jela po škole hned do práce, cítila jsem na sobě takovou malátnost, kdy mě chvílema bolely oči a při nějakém prudším pohybu jsem ucítila mírnou bolest ve spáncích. Když jsem dělala tři hodiny prezentaci (kterou si stejně dneska neodprezentuju!) do angličtiny, měla jsem co dělat, abych nepraštila hlavou o stůl. Vzala jsem si prášek, čaj a šla si lehnout s knížkou. A asi kolem desáté večerní už mi bylo podtatně lépe. Vlastně dobře. Jenže dneska ráno jsem se probudila s nechutnou bolestí hlavy a spánků, až se mi hrnuly slzy do očí a dělalo se mi mdlo. S nešťatným kňouráním jsem letěla za mamkou, aby mě omluvila dnes ze školy - to se nedalo! Tak dneska ležím, odpočívám, bolest téměř plně ustoupila a čtu si. Tohle se mi naposledy stalo před rokem cca a rozhodně vám nepřeju to zažít! Bleh. Štve mě ta angličtina. Bleh! :( Snad zítra budu už čilá. Pozitivní na tom je, že alespoň můžu číst ten Rozbřesk - po necelých dvou dnech přečtených 220 stránek - to újde, ne?:) A co potěší nejvíc je to, že když je vám nejhůř, přijde něco milého (aneb jak důležité je vědět, že o vás má stále někdo starost, zajímá se o vás)!:) Tak mějte hezčí prožití dne, než já.Krátká zpovědnice při úterním večeru :)

3. january 2012 at 19:15 | PeTiŠka |  Moje rubrika

Zdravím při úterním podvečeru a taky při třetím dni nového roku:) A tim pádem zase koukám, jak ten čas letí - ještě před chvílí jsem slavila prvních pár vteřin, a on už se nám dere do kalendáře den čtvrtý:D Hrůza. Ale vybočuji.
Doufám, že jste si vstup do nového roku skvěle užili. My jsme s holkama oslavovaly v jednom zdejším klubu [I], a na půlnoc jsme se nechaly ukecat od jedné party kluků na Václavské náměstí, tak jsme šly. Řeknu vám, stihli jsme to tak tak, ale přeci jen. Kdyby nebylo těch šílenců, co vám se samým nadšením hází petardy pod nohy, bylo by to naprosto bez chyby. No a potom jsme se usadily zpět v našem klubu, kde jsme trávily čas asi do tří do rána, pak padla únava. Ale měla jsem kolem skvělý lidi, takže já osobně nemám nač si stěžovat.
Jenže ty prázdniny utekly zatraceně rychle a dneska už škola, že. Myslela jsem, že to tam nevydžím - takový nezvyk zase!:D Ale co se dá dělat, však za měsíc jsou tu jarní prázdniny. Alespoň malá náplast na modřinu.
Momentálně píšu článek, ale dneska jsem se odhodlala pustit do čtení knihy, a to Rozbřesku. Zvědavost je potvora, která vám kolikrát ani nedá spát. Už jsem viděla první část filmu asi 3x a na konce mě vždycky přímo drásá, že budu muset čekat další čtvrt rok cca na druhou část. To nesnáším. A tak ve včerejší bdělosti, kdy jsem se snažila usnout, jsem se rozhodla, že si knihu prostě přečtu, protože bych to asi nevydržela. A basta! Dneska jsem si jí stáhla do počítače, ale zítra mi jí půjčí kamarádka ze třídy - přeci jen když už něco chci číst, neodolám kouzlu knihy:) Po několika letech se opět vrhám do papírů plných malých, nenahraditelných písmenek (nepočátaje učení:D). Těším se opravdu, až přijdu večer z práce, odpočinu si od veškeré elektroniky a pustím se do opravdového čtění!:) Adie! :))


Mama, i'm in love with the criminal 1.

2. january 2012 at 18:00 | PeTiŠka
Tak konečně jsem se dokopala k dopsání prvního dílu mého prvního vlastního slashe!:) Psaní téhle povídky mě naprosto chytlo, tak klepu na dřevo, aby mi to vydrželo!


"Nesnáším tyhle snobské večírky, kde se každý jen tváří povrchně a snaží se svými řečmi přesvědčit druhé, že on má nejvíce peněz na kontě, že on má to nejnovější auto s nejrychlejším motorem, že on má certifikát ohledně koupě nějaké nové, sotva objevené planety!"
"Přestaň si, Chrisi, neustále stěžovat. Tenhle večírek je pro tvého otce opravdu důležitý, je slušné, abychom přišli jako celá rodina, udělá to dobrý dojem. Víš o co přeci dneska jde, že?"
"Samozřejmě, že vím. Nemluvíte poslední týden o ničem jiném." Povzdychnul blonďák a tiše usyknul, když matka utáhla uzel na kravatě synovi a poupravila mu kvádro menší velikost. Poodstoupila, aby se přesvědčila, že vypadá bezchybně. Nakonec natáhla svou ruku a puntičkářsky sundala z černočerného saka malý, téměř neidentifikovatelný vlas. Chris se na chvíli zamyslel, jestli matka netrpí nějakou chorobou ohledně přehnané čistoty, protože si byl jistý, že tam nic neměl, že to byl pouze výplod matčiny fantazie.


Aqualung & Lucy Schwartz - Cold

2. january 2012 at 14:00 | PeTiŠka
Ta písnička mě zaujala už prvně v kině, když jsme byli na Breaking dawn. Zvláštní je, že se mi ani tolik nelíbí, ale něco mě nutí jí poslouchat třeba i několikrát po sobě. Mám z ní takové docela smíšené pocity. Možná mě tak zaujala taky proto, že si u ní vždy vybavim scénu z filmu, která se mi hrozně líbila. Jak tam stojí totálně sžíraná malým démonem v sobě. Uh, možná si to večer pustím znova:). Mimochodem, celý ten soundtrack z tohoto dílu není vůbec špatný:)